dpf fap

Autoskan DPF FAP

Z czego zbudowany jest filtr cząsteczek?

Filtr cząstek stałych zbudowany jest z ceramicznego korpusu umieszczonego w metalowej obudowie. Scianki filtra dzięki swojej porowatości zatrzymuja cząstki sadzy przemieszczajace sie wraz z masą spalin. Gromadzaca sie sadza w kanałach wylotowych wymaga systematycznego usuwania, ponieważ nasycenie filtra prowadzi do dławienia dławienia przepływu masy spalin, co ogranicza osiągi silnika, a w skrajnym przypadku uniemozliwia jego pracę. 

Kontrolka - napraw niezwłocznie

Dlatego producenci zastosowali specjalne oprogramowanie które na podstawie sygnałów z czujników jest w stanie urchamiać automatycznie proces regeneracji filtra. Jeśli system wykryje usterkę czujnika lub proces automatycznej regeneracji podczas jazdy nie zakonczył się pomyśnie system zapala kontrolke świec żarowych lub check oznacza to iż właścisiel pojazdu powinien zgłosić się do serwisu w celu wykonania diagnostyki i ewentualnie awaryjnego dopalenia filtra. 

Odpowiednie parametry olejów

 Zachecamy do stosowania olejów silnikowych o odpowiednich paramtrech podanych przez producenta , oraz okresowej kontroli sprawności filtra ponieważ może to zapobiec kosztownym naprawą w pożniejszeje eksploatacji pojazdu. 

 Zajmujemy sie diagnostyka oraz regeneracja filtra cząstek stałych DPF FAP. Oferujemy naprawę układu filtra cząstek stałych Ponizej przykładowe zdjęcia napraw pojazdów w naszym serwisie: